KÜÇÜK TONAJLI KAYIŞLI YAĞ SIYIRICI


İş tezgahlarının soğutma sıvısı depolarına sızan kızak yağları veya muhtelif yağlar yoğunluk farkından dolayı soğutma sıvısının yüzeyinde birikerek sıvının hava ile temasını kesmekte dolayısıyla soğutma sıvısı içindeki bakteri oluşumunu hızlandırmaktadır. Bu ise soğutma sıvısının normal kullanma ömrünün kısalmasına neden olmaktadır. 

Bu yağların soğutma sıvısının üzerinden alınması ve sıvı yüzeyinin temizlenmesi gerekmektedir. Bu işlem ise iptidai olarak operatör tarafından depo kapağı açılıp ya süngerler vasıtasıyla ya da emici kağıtlar kullanılarak yapılmaktadır. Zaman kaybına neden olan bu işlem elbette maliyetleri de olumsuz etkilemektedir. 

Bu işlemler yapılmadığı takdirde büyük dövizler harcayarak aldığımız soğutma sıvısı kısa zamanda bozulacaktır. Bu sıvıları değiştirmek bile uzun zaman almaktadır. Oluşan bakteriler ancak özel kimyasallar kullanılarak temizlenmektedir. 

Bunun yanında içinde bakteri bulunan bozulmuş soğutma sıvısı çevre için son derece zararlı bir kimyasal haline gelmektedir. İşletmelerin çoğu arıtma tesisleri olmadığı için bu kimyasalları belli bir ücret alarak temizlemektedirler. Bu da gösteriyor ki soğutma sıvısı yağlardan arındırılmazsa işletmeye mali açıdan büyük zararlar vermektedir. 

ADLER YAĞ SIYIRICI ile bütün bu yukarıda anlatılan sorunlar çok az enerji harcayan bir düzenekle ortadan kalkmaktadır.

Tezgahınızın soğutma sıvısının bulunduğu tanka basit bir şekilde monte edebileceğiniz bu alet yağları küçük bir depo içerisinde biriktirecektir. Bu yağlar sanayinin çeşitli birimlerinde atık yağ olarak değerlendirilebilmektedir. Ayrıca bu yağlar belli bir ücret karşılığında satılmaktadır. 

ADLER YAĞ SIYIRICI kullanmakla döviz ödeyerek aldığınız soğutma sıvılarını uzun süre kullanarak maliyetlerinizi düşürmüş, ülke ekonomisine de katkıda bulunmuş olacaksınız. 

ADLER YAĞ SIYIRICI 220 V gerilim ve 17 W'lık bir güç ile çalışmaktadır. Yapılan incelemelerde ADLER YAĞ SIYIRICI kullanıldığında; soğutma sıvısının ömrünün %50 oranında arttığı saptanmıştır. 

Montaj: 
Genellikle iş tezgahlarının soğutma sıvısı hazneleri saç kapaklarla kapatılmıştır. Makinalarımız bu kapakların üzerine monte edilecek şekilde tasarlanmıştır. Makinanın bu kapaklar üzerine monte edilebilmesi için kapak üzerinde minimum 120x120 mm. ebatında bir delik açılmalıdır. Makina üzerinde bulunan B no'lu aparatın aracılığıyla hazneye açılan deliğin bir kenarına bağlanmalıdır. Yine aynı B no'lu aparatın üzerinde bulunan ayar vidası ile kayışın alt tarafında bulunan makaranın (C) tamamının soğutma sıvısının içine girecek şekilde makinanın boyu ayarlanmalıdır. 

Ayrıştırıcı haznenin (A) üst tarafında bulunan kare şeklindeki yağ oluğuna makina ile birlikte verilen sarı renkteki hortum takılarak içinden akacak yağın bir bidon veya kaba aktarılması sağlanmalıdır. Makinanın elektrik ihtiyacı için 220 V ve topraklama hattı bulunan bir priz kullanılmalıdır. 

Çalışma Modları: 
Sarı Işık: 20 dakika çalışma - 4 saat bekleme 
Yeşil ışık: 1 saat çalışma - 1 saat bekleme 
Kırmızı ışık: Devamlı Çalışma 

Periyodik Bakım: 
Yağ sıyırıcı üzerinde bulunan A no'lu hazne her ay sökülüp içindeki tortu ve küçük talaş parçacıkları temizlenmelidir. 

Taşıma ve Nakliye: 
Makinalarımız fabrikamızdan ambalajlanmış ve son kontrolleri yapılmış olarak dağıtıcı firmalara teslim edilmektedir. Önlem alınmadan üst üste aşırı yükleme yapılmamalıdır. Yükleme esnasında darbelerden ve sarsıntılardan korunmalıdır.